eTwinningu projekt "European Day Of Languages“

5.b klass osales eTwinningu projektis „European Day Of Languages“. Projekti olid kaasatud kooliõpilased Soomest, Leedust, Ukrainast, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Itaaliast, Horvaatiast, Slovakkiast, Tšehhist, Ühendkuningriigist, Iirimaalt, Poolast, Austriast, Rumeeniast, Bulgaariast, Belgiast ja Reunioni saarelt.

Projekti raames valmistasid õpilased omaloomingulised kaardid, kirjutasid kaardile pöördumise oma emakeeles ning saatsid kaardid projektkoolidesse 26.septembriks, mil tähistatakse Euroopa keeltepäeva.

5.b klassi õpilased meisterdasid ja saatsid laiali kokku 30 kaarti. Meie kooli jõudis erinevatest Euroopa riikidest 24 kaarti.

Projekt oli seotud 5. klassi eesti keele õppekavaga. Koostöö üheks eesmärgiks oli väärtustada oma emakeelt ning teadvustada, et Euroopa riikides kõneldakse emakeelena erinevaid keeli.

Rahvusvaheline muusikapäev

1.oktoobril tähistati rahvusvahelist muusikapäeva ning selle raames tähistas muusikapäeva ka meie kool. Kõikidel klassidel oli palutud valida muusikapala, mis võiks neid esindada või kõige paremini iseloomustada. Sellel päeval mängis vahetundide ajal kooli siseraadios õpilaste enda poolt valitud muusika. Muusikavalik oli väga mitmekülgne, alustades Vivaldist, Queenist ning Beatlitest, lõpetades tänapäeva kõige popimate hittidega. Rahvusvaheline muusikapäev Kristiine Gümnaasiumis oli väga meeleolukas ning koridorid olid täis tantsu ja laulu.

Esinemine Nõmme Vanameeste Klubis

1.oktoobril, mis on juhtumisi muusikapäev ja eakate päev, ühendasime need kaks ja esinesime 12. klassi neidudega Vanameeste klubi 10. juubelil. Kõlas laul ja esitati kauneid luuletusi. Südantsoojendav oli näha sära väärikate härrade silmis. Järjekordne näide sellest, et vanus on kõigest number! Soovime Nõmme Vanameeste klubile palju seiklusi ja rõõmsat meelt!

Triinu Tähe, 12ab klass

Toetav kolleeg

Külli Kelder

Muusikapäev puhkpillimuusikaga

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1.oktoobril käis 5.c klass Politsei- ja Piirivalveorkestri kontserdil Kaja kultuurikeskuses. Meile esines 34 muusikut. Kavas oli erinevate ajastute  filmimuusika. Avalooks oli meeleolukas pala filmist „Viimne reliikvia“. Järgnesid katkendid itaalia, hispaania ja vene filmidest. Saime teada, et kultuurikeskuse kõrval elas kuni 1980.aastani helilooja Arvo Pärt. Kontserdi lisapalaks mängiti tema „Ukuaru valssi“.

Tore oli muusikatunnis õpitavaid pillirühmi ka tegelikult mängimas näha.

13.02 Aabitsapidu
13.02 Kooli sünnipäev