Osalesime Emakeele Seltsi keelepäeval

26.septembril, Euroopa keelepäeval osalesid meie kooli 9.-12.klassi parimad keeletundjad Emakeele Seltsi , Eesti Keele Instituudi ja kõrgkoolide koostöös ette valmistatud keelepäeval Paides.

Esmalt toimus keelekorraldaja Elmar Muugi mälestustahvli avamine tema sünnikohas Järvamaal Leedu külas.

Ettekandekoosolek toimus Paide raekojas. Lisaks keeleajaloolistele uurimustele toimus ÕS-i töötuba vabariigi peakeelekorraldaja Maire Raadiku  juhtimisel. Kahooti Kesk-Eesti murdesõnade tundmisest viis läbi Maigi Vija Tartu Ülikoolist. Elevust tekitasid  eesti keele kiituseks kirjutatud auhinnatud räpp ja ood. Huvitav oli Koeru Keskkooli vilistlase uurimistöö põhjal tehtud ettekanne suure ja väikese algustähe kasutamisest.

Päevale lisas pidulikkust Paide Hammerbecki poistekoori esinemine ja külluslik pidulaud. Oli õpetlik ja huvitav keelepäev.

Anete Aurelie Aas, 9.b klass

Külalised Kaunasest

27.septembril külastasid meie kooli Kaunase koolijuhid ning õpetajad. Külalistele tutvustati meie kooli, Eesti hariduskorraldust ning astuti sisse ka tundidesse.

10.klassil käis külaline

17.09 käis 10.klassile tarkust jagamas väliseestlane Eric Pensa, kelle ema ja õde põgenesid nõukogude Eestist 1944.aastal esialgu Poola ja Saksamaale ning 1949.aastal Ameerika Ühendriikidesses. Ameerika kodus tohtis rääkida ainult eesti keeles. Vanemate usk ja Eestist toodud kasvatus ja kultuur on kujundanud ning saatnud Ericut läbi elu ja ta tahab aidata kaasa siinsele arengule ja tulevikule.

Spordinädal 23. - 27.september

23. - 27.septembrini toimub Kristiine Gümnaasiumis spordinädal.

Esmaspäevast kolmapäevani on kõik õpilased oodatud peale 4. ja 5.tundi staadionile Street Racketiga täpsusviset sooritama.

Klassijuhataja tundides viivad klassijuhatajad läbi viktoriini spordi ja Ausa Mängu rändnäituse kohta. Viktoriini on koostanud kehalise kasvatuse õpetajad.

Spordinädala kehalise kasvatuse tundides lennutavad õpilased frisbee kettaid. Eesmärgiks on jõuda vähemate arvu visetega sihtmärgini kui õppealajuhatajad Anu Rannus ja Tiina Kerem.

Neljapäeval toimub kooli krossijooksupäev. Klassid võistlevad järgmiste tundide ajal:

2.tund  2. - 3.klass

3.tund  6. - 7.klass

4.tund  10. - 12.klass

5.tund  4. - 5.klass

6.tund  1.klass

7.tund  8. - 9.klass

Eelkool 2019/2020 õppeaastal

Eelkool 2019/2020 toimub 1. oktoobrist 2019 - 31. märtsini 2020,  kolmapäeviti kell 16.30-18.00.

Täpsema info õppetöö ning registreerimise kohta leiate SIIT

13.02 Aabitsapidu
13.02 Kooli sünnipäev