EST ENG RUS

TKG 100Tordivõistluse tulemused

14.veebruaril tähistasime kooli 103 sünnipäeva, Eesti Vabariigi 104 aastapäeva ning sõbrapäeva.
Tähistamiseks toimus koolis tordivõistlus, kus osales kokku 68 torti.
Torte hindas žürii koosseisus: direktor Tiina Pall, õppejuht Tiina Kerem, õpilasesinduse esindaja Debi Schryer, õpetaja Marko Veinbergs ning külaliskohtunikuks oli kokaraamatute autor Lia Virkus.

Suur tänu õpilastele ja vanematele, kes nõu ja jõuga aitasid selle ilusa tulemuseni jõuda.
Kaunist sünnipäeva!

Kõige kaunim - 4d

Kõige väiksem tort - 6a

Parim šokolaaditort - 6c

Parim kooli sümboolika kasutus - 8c (Marita Lehtlaan)

Kõige rohkem koostisosi (Hapukapsa-šokolaaditort, 18 koostisosa) - 4b

Kõige suurem ettevõtmine - 6b (3 gruppi)

Kooli sümboolika kasutamise eest - 11ab

 

Parim tervislik tort - õppejuht Anu Rannus

Parim soolane tort - 7d (Silver Joonatan Erik)

Kõige maitsvam tort - 6a


Tallinna Kristiine Gümnaasium 101

13.veebruar tähistasime Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 101. sünnipäeva. Päeva alustasime kooli hümni laulmisega ning sellele järgnes viktoriin kooli ajaloo, õpilaste ja õpetajate kohta. Vahetundides oli aulas ühistantsimised ning esines kooli bänd.

Rohkem pilte kooli sünnipäevast leiab SIIT

Viktoriini küsimused ja vastused leiab siit: TKG 101 viktoriin.pdf


JUUBELIAASTA KOKKUVÕTE

(Suur seinavaip jääb meenutama kooli 100. juubelit)

 

Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 100. sünnipäeva tähistamine algas käsikäes meie vabariigi sajanda juubeliga.

Meie kõigi jaoks oli kooli juubeli alguseks tegelikult koolipere ühine koogivalmistamine Eesti vabariigi sajandal sünnipäeval kooli sööklas.

Juubelieelne aasta tõi meie kooliellu pidulikke sündmusi, põnevaid tegevusi, asjalikke ettevõtmisi, koolipere ühistegemisi lastevanemate, vilistlaste ja kogukonnaga. Oli endiste õpilaste- õpetajate meenutuste nostalgiat, aegumatute väärtuste taaskinnitamist kui ka uuenduste käivitamise rõõmu.

KÕIGEL ON KÕIGEGA SEOS

Eesti Vabariigi juubeliaasta alguses üllatas koolimaja meid värvikireva kujundusega. Ligi paarikümnele uksele paigaldati suuremõõtmelised  disainikleebised Eesti suurkujudega. Esimese ja teise korruse uksi illustreerivad looma- ja linnukleepsud, millele on lisatud kabinetis õpetatava aine põhivara. Kujunduse idee ja teostuse autor oli kunstiõpetaja Epp Korp.

Tiina Palli hinnangul oli kogu koolipere juubeli tähistamisega ühel või teisel viisil seotud.

„Palju oli ühisüritusi. Mulle väga meeldis, et õppeaasta jooksul külastas meid projekti “Tagasi kooli“ raames rohkelt vilistlasi. Et suur hulk õpilasi andis oma loomingulise panuse tehes meeneid, aidates koolimaja kaunimaks kujundada. Suurepärane oli Kontsert Eesti Rahvusraamatukogus.“

Väga populaarseks osutus kooli “Ajaraamat”(Koostajad Helmi Kelle, Piret Vahtra, Marika Ritso). Õpilaste ja õpetajate Riina Neemela ja Epp Korbi ühistööna valminud suur seinavaip jääb meenutama kooli 100. juubelit.

 

(Tallinna Kristiine Gümnaasiumi juubelile pühendatud kontsert Eesti Rahvusraamatukogus) 

 

JUUBELIAASTA SÜNDMUSED

Kooliaasta algas õpetajate päeva piduliku tähistamisega, mis oli sel aastal juubelile kohaselt eriti pidulik.

29. novembril osales perekondlikul seiklusmängul üle 200 isa, ema ja õpilase. Kümnest kontrollpunktist koosnenud seiklusraja läbis 28 võistkonda. Osalejad võtsid mõõtu mälumängus, nuputamisülesannetes, erinevate pildimängude lahendamises, täpsusviskes ja muusikapalade tundmises.

12. veebruaril 2019 nautis ligikaudu 300 inimest Eesti Rahvusraamatukogus Tallinna Kristiine Gümnaasiumi juubelile pühendatud kontserti. Kontserdil esitleti kooli juubelitrükist „Ajaraamat“. Kõnedega esinesid direktor Tiina Pall ja linnosavanem Jaanus Riibe. Kava valmistasid ette Kadi Voosel, Teele Utt, Oksana Lohinova, Piret Vahtra ning Seila Jermann.

Kooli sünnipäeval, 13. veebruaril 2019 esitleti juubeliks valminud telesaadet, kus intervjueeriti kooli õpetajaid ning õpilasi. Saate režissööriks oli 11. klassi õpilane Marten Paap ning saatejuhiks tema klassiõde Angelina Dolgopolaja. Toimus traditsiooniline ülekooliline mälumäng. Ühislaulmisel tuli esmaettekandele kooli juubeliks valminud regilaul. Pidupäeva lõpetas direktori vastuvõtt õpilastele.

14. veebruaril tähistati õpilasesinduse eestvedamisel sõbrapäeva Esines bänd Flashback Thursday, korraldati meeleolukaid mänge.

15. veebruaril toimus vilistlaste korvpalliturniir. Kaheksa meeskonna konkurentsist väljus võitjana taktikaliselt mitmekülgsemalt mängu näidanud võistkond Lend 1994-96 (Karel Loide, Anti Tammo, Veiko Funk, Mihkel Tammo, Jüri Ummelas, Ain Sarnet). Teise koha saavutas 2018. aasta lõpetajate võistkond Seen. Lisaks korvpallimängule said osalejad proovida ka mälumängu. Vilistlane Timo Tarve oli koostanud huvitava viktoriini kooli spordiajaloost. Turniiri korraldamisega tegelesid Margus Luik, Arti Lindvest ja Tõnu Meos.

Traditsioonilise õpilaste ja õpetajate saalihoki kohtumisest väljus võitjana õpetajate meeskond skooriga 9:6.

22. veebruaril oli koolimaja endiste töötajate ja vilistlaste päralt. Direktori vastuvõtul tunnustati teenekaid õpetajaid. Aulas oli võimalik nautida kontsertetendust  "Seletuskirjad läbi aegade"kontsertetenduse lavastasid Kadi Voosel, Teele Utt ja Mart Usin). Eriliselt menuka etteastega paistis silma õpetajate rahvatantsurühm (juhendaja Marget Kulo).

Vilistlase Aarne Valmise eestvedamisel toimus heategevuslik oksjon „Kunst läbi kooli ajaloo- Tindist digini,“ mille käigus koguti üle 400 euro. Vilistlasõhtul esines vilistlaste bänd Korter 47. Vinüülplaate keerutas õpetaja Denis Bozzi.

Juubelikuul sai auditooriumis vaadata näitust kooli ajaloost, mida külastasid kõik õpilased ja vilistlased. Näituse panid üles Epp Korp, Riina Neemela Ülle – Kadrin Kaarnamets, Eha Hergauk ja Lauri Vilibert. Talvekuul kaunistasid koolihoovi õpilaste poolt tehtud lumememmed ning kooli endise peaukse juurde ehitati vahvad vineerist lumememmed.

Juubeliaasta pakkus Tallinna Kristiine Gümnaasiumi õpilastele, õpetajatele, lapsevanematele ja vilistlastele palju rõõmuhetki. Palju õnne meile kõigile!

 

(Vilistlasturniiri võitjad Lend 1994-96) 


Perepäev

 

Perepäeval osalemiseks palun täida registreerimisvorm hiljemalt 20. märtsiks.


Kohtumine sõdurpoistega

Kooli 100.juubeli puhul külastasid meie kooli eelmisel aastal lõpetanud vilistlased.

8.märtsil olid gümnasistide külalisteks sõdurpoisid Mikk Tamkivi ja Kristjan Paloots koos oma rühmaülemaga. Ajateenijad andsid hea ülevaate Eesti kaitseväe struktuurist, tegevteenistusest, teenistusse kutsumise korrast ja auastmetest. Info oli huvitav ja ülevaatlik kõigile kuulajatele, eriti lähiaastatel kaitseväeteenistusse minejatele.


Aitäh sisuka esinemise eest ja edukat teenistust teile, sõdurpoisid!

 


Tulevased sündmused:


02.10 Tähistame muusikapäeva kontserdiga "Tik Tok live ansambliga Brassical"
05.10 Õpetajate päev
17.10 Koostööpäev
20.10 Ettelugemispäev
31.10 Halloweeni disko
30.10-03.11 Stiilinädal

Rohkem infot: huvitegevus -> sündmuste kalenderLogi sisse

 

Tunniplaan

 

  

Klõpsa Padleti ikoonil ja

vaata näiteid IKT

kasutamisest koolitundides

 

"Aktiivne ja turvaline koolipäev"

 

 

Erasmus+ projektid

Kaasava hariduse põhimõtete rakendamise toetamine Tallinna koolides

Rohelise kooli programm on ülemaailmne ja selles osaleb ligi 60000 õppeasutust rohkem kui 72 maalt. Täpsemalt saab uurida FEE Eco-Schools Global kodulehelt. Programmi tegevusi koordineerib Eestis Tartu loodusmaja, liitunud õppeasutuste ja programmi kohta saab täpsemalt lugeda siit. Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi õppeasutuse tegemistesse süsteemselt ja terviklikult, aidates lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Meie õppeasutus liitus programmiga aastal 2023.